biz kimiz?

anasayfaya dön

2011 yılında Bursamızın tanınmış satranç oyuncuları olan Koray OKAY ve İlkay KOÇ’un fikirleriyle kuruluşunu gerçekleştiren BURSA DENEYİM SATRANÇ KULÜBÜ, 2006 yılından itibaren Bursa’da satranç kulübü faaliyetlerini yürüten Fatih TÜRK, Serkan GÜDER, Alp SAĞLAM, Onur KESKİN, Umut GÜLER hocalarımızla devam etmekte ve aklı hür vicdanı hür nesiller yetiştirmek amacı ile gençlerimize hizmet verme amacı gütmektedir. Kuruluşumuzu gerçekleştirdiğimiz ilk günden itibaren Bursa satrancına yetiştirdiğimiz başarılı sporcularımızla güzel bir çıkış yakalayan kulübümüzü daha başarılı günlere götürme arzusu ile hızlı bir çalışma temposu içindeyiz.

Alt yapıya vermiş olduğumuz önem çerçevesinde güzel şehrimiz Bursa’ya ve ülkemize karakterli nesillerin yetişmesi adına yapılan bütün faaliyetlerimizin milli bir şuur fikriyatı ile devam ettiğini belirtir herkese saygılarımızı sunarız.

Vizyonumuz; 
Gelişmekte ve sürekli değişmekte olan dünya koşullarına adapte olmuş yeniliklere açık, çağdaş, modern ve sorgulayıcı sporcular – bireyler yetiştirerek Bursa ve Türk satrancının gelişmesine katkıda bulunmak, değerler katmaktır.

Misyonumuz; 
Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte hareket ederek; Satranç sevgisini her yaştan insana kazandırmak, Satrancın yayılmasını ve gelişmesini sağlamak, Yaratıcı, sorunlara değişik bakış açısıyla bakabilen, sosyal konulara duyarlı, özgür ve başkalarının haklarına saygı duyan, analitik düşünme yeteneği gelişmiş, özgüveni yüksek nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktır.

Bursa Deneyim Satranç Kulübü © 2011-2017